לוגו

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

מאת אורנה בדש

מרץ 2001

מכירות את הסיפור המוזר הזה שלפעמים, אנחנו מתכננות משהו במשך זמן ממושך והוא לא בדיוק יוצא כמו שרצינו, אבל יש דברים שבלי תכנון בכלל לא יוצאים כל כך טוב, שאם היינו מתכננים אותם, הם לעולם לא היו יוצאים כך? למשל, תכנון של ימים ושעות עם פינטוז על אירוע מוצלח שיוצא ממש לא משהו, או הפוך: היתקלות מקרית במישהו ויחסים לכל החיים...
זה בערך מה שקרה לי עם שיאצו במים, שזה וואטסו, ובמקור watsu.

חברה סיפרה לי כדרך אגב על מישהו ששתינו מכירות ולא ראיתיו שנים, ובמהלך הסיפור הזכירה שהוא גם מדריך לשיאצו במים, לדבר הזה שרק סיני זקן יכול לומר את שמו בלי לשבור שיניים: נו, וואטסו. היא אפילו סיפרה שעברה טיפול כזה אבל לא התעכבנו והמשכנו בשיחה.

כעבור זמן מה, חברתי התקשרה והזכירה לי שדיברנו על וואטסו, ותאמינו לי שזה היה שולי בשיחה - איך המוח הנשי עובד יפה, והיא שמעה שנפתח קורס וואטסו וכיוון שהתעניינתי (רק הקשבתי, בחיי), היא רוצה שאדע על קיום הקורס ואולי ארצה לעבור התנסות כזו.
רציתי, בטח רציתי.

כעבור יומיים נכנסתי לבריכה חמה, מאד חמה, 34 מעלות צלסיוס, בבית פרטי ברמת השרון. ביליתי שעה כתינוקת בזרועות אמה, בזרועותיה של מטפלת מופלאה בשם בתיה, ומאז נדלקתי: כן, עברתי קורס מטפלים שלב ראשון ועוד מספר התנסויות בהקשרים נוספים ואין כמו החוויה במים.

דבר ראשון זו התחושה הנפלאה של ריחוף בבריכה פרטית, של מגע המים החמים ושל שחרור הראש והמחשבות לזמן קצר אך משמעותי. אני יודעת שלא כולם מרגישים נוח במים אבל כאן מדובר, בכל שלב, במה שאני רוצה ויכולה ואין חוק או כורח לעשות דבר שאניני רוצה בו. המים, הזרימה, הרכות, המגע, כל אלה נוגעים בכולנו גם בדרך של חיבור וגם בדרך של פחדים, אבל בידיים אמונות כמו של בתיה המטפלת המנוסה, אין האצה ויש רק קבלה, והשענות.הישאבות אל השקט, השלווה.

דבר נוסף שהוא מופלא ומי שאינו מטפל מקצועי יכול להינות ולהרוויח ממנו, הוא המודעות למגע והרגישות לראות, באמת, ולהרגיש אדם אחר. אנחנו לרוב מרוכזים בעצמנו במידה שלא מאפשרת לראות בראייה אמיתית את הזולת גם הקרוב ביותר וכאן יש הזדמנות ללמוד להקשיב. להקשיב לנשימה של האחר, לקצב שלו, לרגישויות בגופו ולמה שמאחוריהן, להיות מאזין ולהנות ממוסיקה אחרת.

מעבר לכל אלה, בקורס ובהתנסויות שלאחריו, פגשתי מיגוון של אנשים בשלבים שונים של החיים והיתה לי הזדמנות להציץ אל עולמם ואל המראה בה השתקפתי ולהמשיך הלאה, מצוידת בעוד חוויה, ובהנאה. הבנתן?! סתם הלכתי ונדלקתי, לא תכננתי. זה היה עוד נסיון ומאז זה המון, נהדר, לא?

בארץ ניתן לפנות כאמור לבתיה סיגל ( השאירו הודעה והיא תחזור, היא בבריכה...)
טל' 03-5497660

לאחרונה הוקרנה פינה שיוחסה לשיטה בתכנית "בראשית" של עינת ארליך, בערוף 2 בטלויזיה.

לקבלת מידע

(*)
רשום את שמך בבקשה

(*)
Please let us know your email address.

(*)
Please write a subject for your message.

(*)
Please let us know your message.